Дијалектика
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Дијалектика

www.dijalektika-dd.tk
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

 

 Far Cry 2 доаѓа оваа Есен

Go down 
2 posters
АвторПорака
MaheR

MaheR


Број на мислења : 110
Join date : 2008-05-08

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeЧет Мај 08, 2008 10:47 pm

Покрај фактот што Crysis е земена како адекватно продолжение на Far Cry, Ubisoft, сопственикот на Far Cry брендот, работи на свое продолжение наречено Far Cry 2.

Првично се најавуваше дека продолжението на популарната Far Cry ќе се појави некаде на крајот на 2008-ма и почетокот на 2009-та, но момците од Ubisoft малку побрзаа со проектот. Far Cry 2 ќе се појави на Есен оваа година. Откако Crytek ги продаде правата на Ubisoft во 2006 година, новото продолжение на Far Cry не е направено од луѓето кои се одговорни за првиот дел, туку официјално второто продолжение од популарната игра ќе биде комплетно конструирано од Ubisoft Montreal studio.

На видео блогот, продуцентот на Ubisoft, LP Pharand ги известува фановите дека играта симултано ќе биде исфрлена за PC, Xbox360 и PS3. Тој исто така изјавува дека тимот работел макотрпно на овој проект и дека нема да има компромис кога е во прашање квалитетот на играта и хардверските побарувања.
Вратете се на почетокот Go down
neno

neno


Број на мислења : 147
Join date : 2008-05-08
Age : 31
Местолокација : Скопје

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeПет Мај 09, 2008 8:17 pm

Ја оваа игра ја неам играна ама кога ке излезе ке ја видам каква е Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
 
Far Cry 2 доаѓа оваа Есен
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Дијалектика :: Забава,дискусии,форумски игри,вицеви......... :: Игри-
Отиди до: