Дијалектика

www.dijalektika-dd.tk
 
HomeHome  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share | 
 

 CStrike serveri

Go down 
АвторПорака
Xkyer
Admin
avatar

Број на мислења : 338
Join date : 2008-05-07
Age : 25
Местолокација : Скопје

ПишувањеПредмет: CStrike serveri   Чет Мај 08, 2008 9:37 pm

195.26.159.82:27015 Max public 1

Ако имате вие некои сервери писувајте Тука
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://dijalektika-dd.forummotion.com
MaheR

avatar

Број на мислења : 110
Join date : 2008-05-08

ПишувањеПредмет: Re: CStrike serveri   Саб Мај 10, 2008 2:49 am

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MaheR

avatar

Број на мислења : 110
Join date : 2008-05-08

ПишувањеПредмет: Re: CStrike serveri   Саб Мај 10, 2008 2:49 am

За MAX Arena сервери:

195.26.159.82:27015 za public 1
195.26.159.82:27016 za public 2
195.26.159.82:27019 za public 3
195.26.159.86:27015 za public 4
195.26.159.86:27017 za cw 1
195.26.159.86:27018 za cw 2
195.26.159.86:27016 za cw 3
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MaheR

avatar

Број на мислења : 110
Join date : 2008-05-08

ПишувањеПредмет: Re: CStrike serveri   Саб Мај 10, 2008 2:50 am

CS @ Komarec 88.85.123.246:27015
CS2 @ Komarec 88.85.123.246:27020
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MaheR

avatar

Број на мислења : 110
Join date : 2008-05-08

ПишувањеПредмет: Re: CStrike serveri   Саб Мај 10, 2008 2:50 am

M'cs Digital Server - 85.187.196.110:27015
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DiplomatБрој на мислења : 4
Join date : 2009-03-18

ПишувањеПредмет: Re: CStrike serveri   Сре Мар 18, 2009 11:22 pm

TABU Public 24/7 Ip: 89.205.36.91:27015
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: CStrike serveri   

Вратете се на почетокот Go down
 
CStrike serveri
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Дијалектика :: Забава,дискусии,форумски игри,вицеви......... :: Игри :: Counter Strike-
Отиди до: