Дијалектика

www.dijalektika-dd.tk
 
HomeHome  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share | 
 

 Far Cry 2 доаѓа оваа Есен

Go down 
АвторПорака
MaheR

avatar

Број на мислења : 110
Join date : 2008-05-08

ПишувањеПредмет: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Чет Мај 08, 2008 10:47 pm

Покрај фактот што Crysis е земена како адекватно продолжение на Far Cry, Ubisoft, сопственикот на Far Cry брендот, работи на свое продолжение наречено Far Cry 2.

Првично се најавуваше дека продолжението на популарната Far Cry ќе се појави некаде на крајот на 2008-ма и почетокот на 2009-та, но момците од Ubisoft малку побрзаа со проектот. Far Cry 2 ќе се појави на Есен оваа година. Откако Crytek ги продаде правата на Ubisoft во 2006 година, новото продолжение на Far Cry не е направено од луѓето кои се одговорни за првиот дел, туку официјално второто продолжение од популарната игра ќе биде комплетно конструирано од Ubisoft Montreal studio.

На видео блогот, продуцентот на Ubisoft, LP Pharand ги известува фановите дека играта симултано ќе биде исфрлена за PC, Xbox360 и PS3. Тој исто така изјавува дека тимот работел макотрпно на овој проект и дека нема да има компромис кога е во прашање квалитетот на играта и хардверските побарувања.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
neno

avatar

Број на мислења : 147
Join date : 2008-05-08
Age : 26
Местолокација : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Пет Мај 09, 2008 8:17 pm

Ја оваа игра ја неам играна ама кога ке излезе ке ја видам каква е Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Far Cry 2 доаѓа оваа Есен
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Дијалектика :: Забава,дискусии,форумски игри,вицеви......... :: Игри-
Отиди до: